Goditi me këpucë Ramën, lirohet nga burgu banori i Astirit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:02 26-12-2018 Goditi me këpucë Ramën, lirohet nga burgu banori i Astirit

Lirohet nga burgu banori i zonës së Astirit Ilir Katiraj i cili goditi me këpucë kryeministrin Edi Rama, në ambientet pranë spitalit ushtarak në kryeqytet, pak javë më parë.

Gjykata ka dhënë për të masën e detyrimit të paraqitjes.

Dhjetra baniorë të Unazës së re kanë qenë sot  në mbështetje të tij si dhe kanë kërkuar lirimin nga burgu edhe të Daniel Dobraj, i cili akuzohet se ka qëlluar me kapsolle efektiven Ina Nuka.

Djali i Katirajt u shpreh se dhënia e drejtësisë ka qenë e vonuar, ndërsa babai i tij do t’i bashkohet protestës që prej pasdites së sotme.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028004884719849
array(1) { ["section"]=> string(64) "goditi-me-kepuce-ramen-lirohet-nga-burgu-banori-i-astirit-146555" }