Goditja e aktiviteteve informale, Rama: Betejë e gjatë por që do arrijë objektivin

Publikuar tek: aktualitet, më 19:00 13-08-2019 Goditja e aktiviteteve informale, Rama: Betejë e gjatë por që do arrijë objektivin Bllokimi i aktivitetit informal

Kryeministri Edi Rama vazhdon të publikojë raste të informalitetit që bllokohen nga hetimi tatimor.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama theksoi se vijojnë kontrollet dhe goditjet e aktiviteteve informale falë edhe denoncimeve të qytetarëve.

Sipas Ramës lufta kundër informalitetit do të jetë e gjatë, por me qytetarët aktivë kjo betejë do ta arrijë objektivin.

Postimi i plotë:

Vijojnë papushim kontrollet dhe goditjet e aktivitetit informal edhe falë qytetarëve, që po denoncojnë gjithnjë e më shumë.

Do të jetë një betejë e gjatë dhe këmbëngulëse, por së bashku me qytetarët aktivë, kjo betejë do ta arrijë se s’bën objektivin. 

bllokuar.jpg

ramaaa.jpg

shpiaaa.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028105020523071
array(1) { ["section"]=> string(87) "goditja-e-aktiviteteve-informale-rama-beteje-e-gjate-por-qe-do-arrije-objektivin-175235" }