Goditje e rëndë për Shqipërinë, dëmtohet Lorik Cana

Publikuar tek: sport, më 21:41 29-09-2015 Goditje e rëndë për Shqipërinë, dëmtohet Lorik Cana

Kombëtarja Shqiptare dhe tranjeri Gianni de Biasi ka një marrë një lajm shqetësues mbrëmjen sotme, pasi kapiteni Lorik Cana është dëmtuar në takimin e zhvilluar mes Lilës dhe Nantës.

Cana la fushën në minutën e 56-të, për shkak se lëndoi kaviljen gjatë një dyluftimi duke sjellë shqetësim te skuadra e tij dhe mbi të gjitha për shqiptarët.

Nanta nuk ka dhënë asnjë njoftim deri më tani, duke mbajtur në ankth të gjithë për praninë e mbrojtësit në sfidën e rëndësishme të 8 tetorit mes Shqipërisë dhe Serbisë në “Elbasan Arena”.

Një mungesë e Canës do të rëndonte situatën në mbrojtjen shqiptare, pasi edhe mbrojtësi Mërgim Mavraj ende nuk është rikuperuar nga dëmtimi, që e ka mbajtur atë jashtë fushës për një periudhë të konsiderueshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013161897659302
array(1) { ["section"]=> string(56) "goditje-e-rende-per-shqiperine-demtohet-lorik-cana-21951" }