Goditje me armë, 80 plumba drejt makinës, një person i vrarë dhe dy të plagosur në Brazil

Publikuar tek: bota, më 21:42 09-04-2019 Goditje me armë, 80 plumba drejt makinës, një person i vrarë dhe dy të plagosur në Brazil

Dhjetë ushtarë janë arrestuar në Brazil dhe mbahen të burgosur pasi akuzohen se kanë qëlluar me armë në një makinë ku ishin pasagjerë një familje.

Ata kanë vrarë shoferin dhe kanë plagosur rëndë dy pasagjerë.

Sipas policisë vendase, familja ishte viktim e një sulmi terrorist dhe në makinë nuk kishte armë. Familja nuk përbënte rrezik dhe ushtarët kanë qelluar pa arsye. Në xhamin e makinës janë gjetur më shumë se 80 plumba pasi ushtarët kanë qëlluar pafund ndaj shoferit.

Sipas agjensis të lajmeve ‘Reuters’ shoferi ishtë një burrë me dy femijë me emrin Evaldo Dos Santos pa histori kriminale. Nuk është berë ende e ditur arsyeja që ushtarët e kanë qëlluar, por sipas ‘Reuters’ kishte dyshime për një akt terrorist nga burri.

Ndërkohë policia po punon [për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010113000869751
array(1) { ["section"]=> string(94) "goditje-me-arme-80-plumba-drejt-makines-nje-person-i-vrare-dhe-dy-te-plagosur-ne-brazil-159827" }