“Goditje poshtë brezit”, Rusia bllokon dy faqet më të mëdha pornografike

Publikuar tek: bota, më 22:22 15-09-2016 “Goditje poshtë brezit”, Rusia bllokon dy faqet më të mëdha pornografike

Vendimi i një gjykate ruse për të bllokuar dy prej faqeve më të mëdha pornografike në botë, “Youporn” dhe “Porntube”, ka shkaktuar një revoltë të madhe në rrjetet sociale, nga rusët të cilët dëshrojën pornografi falas.

Gjykata ruse në Vladivostok e mori vendimin radikal pasi jo çuditërisht konstatoi se faqet e internetit “shpërndajnë pornografi”.

Por edhe pas revoltës së regullatorit mediatik rus “Roskomnadzor”, faqet vazhdojnë të jenë të bllokuara.

“E dashur Loyla, si alternativë mund të provoni të takoni dikë në jetën reale”, ka qenë përgjigja ironike e zyrtarëve rusë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012468814849854
array(1) { ["section"]=> string(75) "goditje-poshte-brezit-rusia-bllokon-dy-faqet-me-te-medha-pornografike-53057" }