Golashënuesi më i mirë i Kombëtares Turke pranon para presidentit Erdogan se është shqiptar

Publikuar tek: sport, më 11:12 06-07-2016 Golashënuesi më i mirë i Kombëtares Turke pranon para presidentit Erdogan se është shqiptar

Ish-sulmuesi i njohur turk, Hakan Shykyr e ka ripërsëritur faktin që është shqiptar dhe jo turk, pavarësisht se jeton në Turqi .

“Jam shqiptar, kam ngrënë bukë në Turqi, por jam shqiptar”-ka thënë Shykyr në Universitetin "Mehmet Akif Ersoy”, ku ishte i pranishëm dhe presidenti Erdogan.

 “Mos ndahemi në turq, kurd apo shqiptar! Ne jemi një qeveri që pranon çdo lloj nacionaliteti. Edhe poeti Mehmet Akif që vuri vargjet në himnin turk ishte shqiptar. Vëllai ynë Hakan Shykyr është një shqiptar, i cili e veshi më shumë se çdokush tjetër fanellën e kombëtares tonë. Ai është një bir i këtij kombi”, tha Erdogan për golashënuesin më të mirë në historinë e kombëtares turke ”- tha Erdogani 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031323909759521
array(1) { ["section"]=> string(97) "goloshenuesi-me-i-mire-i-kombetares-turke-pranon-para-presidentit-erdogan-se-eshte-shqiptar-45693" }