Grabisnin karburantet në Fier, arrest me burg për dy kushërinjtë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:12 25-07-2018 Grabisnin karburantet në Fier, arrest me burg për dy kushërinjtë Anna Malaj dhe Emiljano Grembin

Gjykata ka vendosur masën  arrest me burg për dy të arrestuarit për grabitjen e karburantit në Fier, Anna Malaj dhe Emiljano Grembin.

Të dy kushërinjtë ne bashkëpunim me njëri tjetrin grabisnin pikat e karburanteve.

“Jemi penduar për ccdo gjë që kemi bërë!”, thanë te dy para togave të zeza, duke pranuar kështu akuzat.

Sipas policise, Emiljano Grembi në bashkëpunim me kushërirën e tij, shtetasen Anna Malaj (e cila u ndalua nga policia një ditë para kapjes së të riut) nën kërcënimin e armës, në datën 02.07.2018, në Levan, kanë vjedhur një pikë karburanti ku kanë marrë shumën prej 30000 lekësh të reja.

Në datën 07.07.2018, në Mallakastër, nën kërcënimin e armës kanë tentuar të vjedhin një pikë karburanti por pasi janë ndeshur me punonjësin e karburantit, janë larguar.

Në datën 15.07.2018, në lagjen “1 Maji” Fier, në bashkëpunim, duke kërcënuar me armë gjahu teke, kanë tentuar të vjedhin një tjetër pikë karburanti.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidentohet polici në krye të detyrës, vdes në spital (EMRI)
Burg për grabitësit e karburanteve,  Anna i nxjerr gishtin e mesit kamerave »
Article Logic
Execution time: 0.0043768882751465
array(1) { ["section"]=> string(70) "grabisnin-karburantet-ne-fier-arrest-me-burg-per-dy-kusherinjte-129057" }