Grabisnin supermarketet dhe farmacitë e Italisë, shkatërrohet banda shqiptaro-marokene (Video-Pamje nga grabitjet)

Publikuar tek: bota, më 14:50 18-02-2016 Grabisnin supermarketet dhe farmacitë e Italisë, shkatërrohet banda shqiptaro-marokene (Video-Pamje nga grabitjet)

Dy shtetas shqiptarë dhe dy marokenë në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë arritur të grabisin me armë një numër të madh supermarketesh dhe farmaci në Itali, por pas një aksioni të forcave të policisë kanë rënë në pranga.

Shqiptari me inicialet T.A, 24 vjeç dhe një 23 vjeçar tjetër me inicialet C.M kishin organizuar së bashku me dy marokenë një grup kriminal që merrej me grabitjen e parave nga bizneset. Policia italiane ka sekuestruar një automjet “Alfa Romeo” ngjyrë e kuqe e përdorur prej tyre, dy pistoleta dhe një thikë të përdorura gjatë grabitjeve.

 

MITO-ROSSA-carabinieri-1-ok-300x224.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Delfini i vogël ngordh pasi turistët e nxjerrin nga deti për të bërë "selfie" (Video)
Xhihadistët ia presin kokën në publik për shkak se dëgjonte muzikë perëndimore »
Article Logic
Execution time: 0.011770963668823
array(1) { ["section"]=> string(117) "grabisnin-supermarketet-dhe-farmacite-e-italise-shkaterrohet-banda-shqiptaro-marokene-video-pamje-nga-grabitjet-32922" }