Grabitën zyrat postare me armë e maska, arrestohet një shqiptar dhe një italian (EMRAT)

Publikuar tek: bota, më 13:38 28-11-2017 Grabitën zyrat postare me armë e maska, arrestohet një shqiptar dhe një italian (EMRAT)

Arrestohet një shqiptar dhe një italian, si autorë të grabitjes me armë e maska të zyrtave postare në Itali.

Karabinierët e kompanisë Rivoli arrestuan dy autorët e dyshuar të grabitjeve të zyrave postare të Alpignano dhe Grugliasco. Ata kishin plaçkitur edhe një supermarket në Torino ndërsa kanë shtënë me armë disa herë nëpër qytet.

Arber Metalia, një 29-vjeçar shqiptar dhe 39-vjeçari italian Emanuele Ravanetti, që jetonin në Lavagna, në provincën e Genovës, përfunduan në pranga.  Gjykata e Torinos, me kërkesë të prokurorisë, lëshoi një urdhër arresti për dy autorët.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011819839477539
array(1) { ["section"]=> string(91) "grabiten-zyrat-postare-me-arme-e-maska-arrestohet-nje-shqiptar-dhe-nje-italian-emrat-101076" }