Grabitet banesa e ‘kriminelit’ në Fushë-Milot, hajdutët e maskuar si policë marrin kasafortën me 300 miijë euro

Publikuar tek: aktualitet, më 08:37 20-11-2019 Grabitet banesa e ‘kriminelit’ në Fushë-Milot, hajdutët e maskuar si policë marrin kasafortën me 300 miijë euro Foto ilustruese

Grabitet gjatë natës një banesë në Fushë-Milot, raporton Newsbomb.al.

Mësohet se 3 persona të maskuar si policë kanë shkuar në banesën e një të burgosuri dhe kanë grabitur kasafortën dhe disa sende me vlerë.

Në momentin e grabitjes në banesë ka qenë vetëm e zonja e shtëpisë, të cilës autorët i kanë thënë se janë policë dhe duhet të bëjnë një kontroll me pretendimet se djali i saj është arratisur nga burgu.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se vlera e vjedhur shkon në 300 mijë euro. Banesa e grabitur i përket shtetasit Taf Shabani, ndërkohë policia ka hapur hetimet për identifikimin e autorëve dhe vënien e tyre në pranga.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030022144317627
array(1) { ["section"]=> string(115) "grabitet-banesa-e-kriminelit-ne-fushe-milot-hajdutet-e-maskuar-si-police-marrin-kasaforten-me-300-miije-euro-186517" }