Grabitet godina e ish-Ministrisë së Kulturës në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 06:43 29-07-2015 Grabitet godina e ish-Ministrisë së Kulturës në Tiranë Godina ku është grabitur

Grabiten sende në godinën e ish-Ministrisë së Kulturës në Tiranë. Objekti te Rruga e Kavajës që ka shërbyer si ministri ka rënë pre e grabitësve, të cilët kanë shkulur dyert e brendshme dhe prizat elektrike. Nuk dihet se sa është numri i dyerve dhe prizave të grabitura dhe se prej sa kohësh grabitësit kishin planifikuar ta realizonin vjedhjen.

Burimet e policisë thonë se ende nuk kanë një rezultat se cilët mund të jenë personat që kanë kryer vjedhjen, por po hetojnë.

Ministria e Kulturës ndodhet tashmë në ish-Kinostudio. Policia po heton në godinën e vjetër të saj, për gjurmë të autorëve, që do t’I krahasojë me autorë të mundshëm apo të dyshuar të skeduar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zyrtari gjerman për mësuesit shqiptarë: 3 muaj ndihmë në Gjermani e barabartë me 3 vite pagë në Shqipëri. Reagon Ministria Shqiptare e Arsimit
Gazetari amerikan: Ja pse Kosta Trebicka mund të jetë vrarë…çfarë dinte »
Article Logic
Execution time: 0.0137939453125
array(1) { ["section"]=> string(60) "grabitet-godina-e-ish-ministrise-se-kultures-ne-tirane-17194" }