Grabiti me dhunë një dyqan, arrestohet 23-vjeçari në Bulqizë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:13 22-11-2020 Grabiti me dhunë një dyqan, arrestohet 23-vjeçari në Bulqizë Ilustruese

Një 23-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë, pasi është i akuzuarpër vjedhje.

Bëhet me dijen se në pranga ka rënë shtetasi E. A., 23 vjeç, banues në Bulqizë, pasi dyshohet se ka vjedhur me thyerje dyqanin e një shtetasi në qytetin e Bulqizës.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se ky shtetas me datë 11.07.2020, në Tiranë i ka vjedhur një shtetasi, çantën e dorës me një shumë vlerash monetare.

Me datë 08.10.2020, dyshohet se ka vjedhur me thyerje banesën e një shtetasja në fshatin Dushaj.

Postimi i plotë:

Vodhi me thyerje dyqanin e një shtetasi,  kapet dhe ndalohet  23-vjeçari i cili ishte i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhje”.

Zbulohen dhe dokumentohen dhe dy vjedhje të tjera të kryera nga ky shtetas.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Bulqizë, në vijim të punës për zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë, identifikimin, kapjen dhe vënien e autorëve para përgjegjësisë penale, kanë kapur dhe ndaluar shtetasin:

– E. A., 23 vjeç, banues në Bulqizë, pasi dyshohet se ka vjedhur me thyerje dyqanin e një shtetasi në qytetin e Bulqizës.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se ky shtetas me datë 11.07.2020, në Tiranë i ka vjedhur një shtetasi, çantën e dorës me një shumë vlerash monetare.

Me datë 08.10.2020, dyshohet se ka vjedhur me thyerje banesën e një shtetasja në fshatin Dushaj.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Festoi DITËLINDJEN në LOKAL/ Policia BËN NAMIN, GJOBIT Bes Kallakun, Metën, Kryemadhin dhe 27 të ftuar! Pezullohen 6 EFEKTIVË (DETAJE)
Turqia mbyll dyert, nuk pranon pacientët me Covid nga shtetet e tjera, ndalohen avionët privatë »
Article Logic
Execution time: 0.011509895324707
array(1) { ["section"]=> string(66) "grabiti-me-dhune-nje-dyqan-arrestohet-23-vjecari-ne-bulqize-228693" }