Grabitja e bujshme në Qafë-Kasharë, prokuroria jep pretencën për të arrestuarit

Publikuar tek: aktualitet, më 12:16 02-05-2017 Grabitja e bujshme në Qafë-Kasharë, prokuroria jep pretencën për të arrestuarit

Prokuroria e Tiranës ka dhënë pretencën për të arrestuarit, që akuzohen se kanë lidhje në grabitjen e bujshme në Qafë –Kasharë në fillim të këtij viti.

Nga kjo grabitje u morën 3.2 milion dollarë, teksa transportoheshin me furgon nga një bankë e nivelit të dytë drejt aeroportit të Rinasit.

Prokuroria kërkoi sot 2 vjet burg për drejtuesin teknik të kompanisë, Fatmir Gapin, 56 vjeç, si dhe dënim me kusht, me shërbim prove për të gjithë të arrestuarit dhe rojet e “Jaguar Security”.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I dënuar e kërkuar për rrëmbim personi dhe pengmarrje, arrestohet në Kukës 31-vjeçari (EMRI)
Akuzohet për aktivitet të paligjshëm, nis procesi për konfiskimin e pasurisë marramendëse të biznesmenti të njohur (DETAJET) »
Article Logic
Execution time: 0.010849952697754
array(1) { ["section"]=> string(84) "grabitja-e-bujshme-ne-qafe-kashare-prokuroria-jep-pretencen-per-te-arrestuarit-77170" }