Grabitja e milionave, Ministri Tahiri takim urgjent me Drejtuesit e Policisë

Publikuar tek: aktualitet, më 19:17 09-02-2017 Grabitja e milionave, Ministri Tahiri takim urgjent me Drejtuesit e Policisë

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është takuar sot me Drejtuesit e Policisë në Drejtorinë e Policisë Tiranë ku është diskutuar mbi vjedhjen e 8 thasëve me para mesditën e sotme.

Ministri ka kërkuar informacione të detajuara mbi ngjarjen, për të bërë të mundur dhe arrestimin e autorëve. Policia ka vënë në pranga 5 punonjësit e kompanisë private të cilët po transportonin paratë e Bankës Kombëtare Tregtare dhe po punojnë për identifikimin dhe arrestimin grabitësve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lulzim Basha: Shteti ka rënë me grabitjen e sotme, te protestojme ne 18 shkurt
Ekskluzive / Flet zëdhënësi i bankës që iu grabitën miliona euro: Shuma e parave është... »
Article Logic
Execution time: 0.010466814041138
array(1) { ["section"]=> string(81) "grabitja-e-milionave-ministri-tahiri-takim-urgjent-me-drejtuesit-e-policise-68251" }