Grabitja e milionave në Rinas, gjykata lë në burg policët privatë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:09 12-02-2017 Grabitja e milionave në Rinas, gjykata lë në burg policët privatë

Gjykata ka vendosur të lërë në arrest me burg pesë punonjësit e shoqërisë private të sigurisë, të cilët po transportonin 2.7 mln euro të BKT­së në Rinas, të cilat u grabitën.

 

Makina ku ndodheshin paratë e grabitura Kështu, pas grabitjes, Policia prangosi policët privatë, Endrit Daci, Gentian Dedja, Përparim Logu, Fatmir Gapi dhe Xhemil Metaj.

Sipas akuzës, ata kanë shpërdoruar detyrën dhe nuk kanë vepruar sipas rregullores në momentin e grabitjes. Kështu, gjykata pranoi kërkesën e Prokurorisë, për masën e arrestit me burg për policët, të cilët dyshohen gjithashtu se mund të kenë një përfshirje në grabitje. Kjo për shkak se kamerat e sigurisë në blindin e parave ishin të fikura dhe GPS gjendej jo në thasët me para.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhen email-et e hakeruara: Lidhja e Soros me Shqipërinë dhe PS-në
Shpërthen me eksploziv mobileria e biznesmenit nga Kruja (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.0062379837036133
array(1) { ["section"]=> string(70) "grabitja-e-milionave-ne-rinas-gjykata-le-ne-burg-policet-private-68485" }