Grabitja e “Union Bank”, 30 ditë burg për 5 punonjësit

Publikuar tek: aktualitet, më 14:37 16-02-2015 Grabitja e  “Union Bank”, 30 ditë burg për 5 punonjësit

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e arrestit 30 ditë burg për 5 punonjësit e bankës të cilët akuzohen për shpërdorim detyre. Gjykata dha 30 ditë burg Artan Dervishin,  Dritan Dukën, Sajmir Nikoçin, Ilir SYlën dhe Tomor Hidrin. Ndërkohë vendosi masën vetëm detyrim paraqitje për Isuf Gjici.

Pak më parë u arrestuan edhe dy persona të tjerë të dyshuar për grabitjen e bankës.

Në videot e sigurisë u duk qartë lehtësia e kryerjes së grabitjes nga 4 personat por njëkohësisht edhe neglizhenca e punonjësve të sigurisë së kompanisë ‘’Euro Gjici’’ që kishte marrë përsipër ruajtjen e bankës.

Gjatë grabitjes u morën rreth 300 mijë euro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmbytjet/ Panariti: Për dy javë do shpërndajmë 2 mijë bagëti tek fermerët
Vjedhin derën e QSUT-së, njëri arrestohet nga policia, tjetri shpëton »
Article Logic
Execution time: 0.013158082962036
array(1) { ["section"]=> string(56) "grabitja-e-union-bank-30-dite-burg-per-5-punonjesit-3527" }