Grabitja në Qafë-Kashar, anëtarët e grupit shkelin betimin: “Nëse del emri yt, ke punë me mua”

Publikuar tek: aktualitet, më 13:38 01-03-2017 Grabitja në Qafë-Kashar, anëtarët e grupit shkelin betimin: “Nëse del emri yt, ke punë me mua”

Zbardhen detaje nga dosja e prokurorisë për grabitjen e bujshme në Qafë-Kashar.

Informatori i grupit, Neim Avdulaj ka shkelur premtimin që i kishte bërë “kokës” së grupit, Admir Murataj. Ky i fundit kishte marrë garancinë se emrat e tyre nuk do të bëheshin publik, edhe nëse kapeshin, por kjo gjë nuk ka ndodhur nga ish-komando Avdulaj.

Mësohet se Avdulaj i kishte premtuar Muratajt: “Nëse kapem, emrin tëndë nuk e nxjerr. Nëse del emri yt, ke punë me mua”. Por, kjo gjë nuk ka ndodhur me Avdulaj, pasi i rrëfeu policisë emrin e Muratajt në momentin që u arrestua.

Avdulaj tregoi si i godisnin blindat me parët e bankës, si dhe rolin e tij si informator në grupin që vodhi bindat me para.

Avdulaj u kap në një kazino të Vlorës, pak ditë pas grabitjes së 3.2 milion dollarëve, që po transportoheshin me furgon nga një bankë e nivelit të dytë drejt aeroportit të Rinasit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ALARMANTE: Nis masakra në Valbonë (FOTOT)
I ofron para punonjësit të policisë rrugore për të shmangur gjobën, arrestohet serbi (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.011123180389404
array(1) { ["section"]=> string(95) "grabitja-ne-qafe-kashar-anetaret-e-grupit-shkelin-betimin-nese-del-emri-yt-ke-pune-me-mua-70365" }