Grabitja në Rinas, flet një nga rojet e bankës private: Pashë lemerinë me sy

Publikuar tek: aktualitet, më 16:32 09-02-2017 Grabitja në Rinas, flet një nga rojet e bankës private: Pashë lemerinë me sy

“Jam i terrorizuar, pashë lemerinë me sy” kështu ka dëshmuar një prej punonjësve të sigurisë i cili ishte pjesë e ngjarjes ku ndodhi sot grabitja e parave të bankës së nivelit të dytë.

Ngjarja ndodhi rrugës për në Aeroportin e Rinasit dhe dyshohet se shuma që është marrë është mbi 2 milionë euro.

 “Unë ndodhesha në blindën e dytë bashkë me dy kolegë, brenda të cilës kishte paratë e bankës që po i transportonin drejt Rinasit. Dy makina kanë ecur paralel me dy mjetet tona dhe njëra prej makinave, fuoristrada, ka goditur në pjesën ballore blindën e parë ku ndodheshin 2 punonjës, e më pas të dytin dhe nuk patëm mundësi të reagonim. Jam i terrorizuar, pashë lemerinë me sy” ka thënë punonjësi i sigurisë për 'News24'.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikohet foto e një prej autorëve të grabitjes në Rinas, i morën bankës 1 milion euro
Shokuese: Një person qëndron i shtrirë në tokë, askush nuk i ofron ndihmë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012212991714478
array(1) { ["section"]=> string(80) "grabitja-ne-rinas-flet-nje-nga-rojet-e-bankes-private-pashe-lemerine-me-sy-68228" }