Grabitja në Rinas, opozita e re kërkon interpelancë me Lleshajn

Publikuar tek: aktualitet, më 14:56 15-04-2019 Grabitja në Rinas, opozita e re kërkon interpelancë me Lleshajn

Deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancën e parë me një anëtar të qeverisë.

Interpelanca do të zhvillohet nga Ralf Gjoni, nga lista e LSI-së, dhe Myslim Murrizi, nga lista e PD-së.

Ata do t’i kërkojnë ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj shpjegime për grabitjen e ndodhur në Rinas.

Interpelanca do të mbahet këtë të enjte dhe  në aqendër është kërkesa e 11 deputetëve të opozitës, e cila ka si pyetje kryesore planin e masave të marra nga institucionet ligjzbatuese për mbrojtjen e sigurisë kombëtare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Valutat ndalin rënien, pritet zgjidhja për transportin e parave
Fëmija mbylli nënën në ballkon, merr flakë shtëpia në Elbasan »
Article Logic
Execution time: 0.012309074401855
array(1) { ["section"]=> string(69) "grabitja-ne-rinas-opozita-e-re-kerkon-interpelance-me-lleshajn-160530" }