Grabitja, reagon Shoqata Shqiptare e Bankave

Publikuar tek: aktualitet, më 12:26 20-02-2015 Grabitja, reagon Shoqata Shqiptare e Bankave

Ka reaguar sot  Shoqata Shqiptare e Bankave në lidhje me grabitjen e ndodhur para disa ditësh në “UnionBank” në kryeqytet.

Shoqata shprehet se ka denigruar roli i punonjësit të sigurisë, gjë që ndikon negativisht në vijimësinë e punës. Shoqata e Bankave Shqiptare shprehet se përgjëgjësia i takon organeve kopetente dhe se janë të gatshëm të ofrojnë bashkëpunim për sigurinë e sistemit.

Grabitja e ndodhur para pak ditësh në "UnionBank", solli më pas shkarkimin dhe arrestimin e 5 punonjësve të sigurimit të bankës, për arsye të mosveprimit si dhe hetimin për ndonjë implikim të mundshëm në grabitje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lame: Do legalizojmë 5 mijë apartamentet e bregdetit
Vlorë/ Vodhi 3 milionë lekë në një firmë këpucësh, arrestohet »
Article Logic
Execution time: 0.0090758800506592
array(1) { ["section"]=> string(48) "grabitja-reagon-shoqata-shqiptare-e-bankave-3942" }