Grabitje me armë në mesnatë, autorët torturojnë të zotin e shtëpisë dhe i marrin të gjitha kursimet

Publikuar tek: aktualitet, më 09:04 06-06-2017 Grabitje me armë në mesnatë, autorët torturojnë të zotin e shtëpisë dhe i marrin të gjitha kursimet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesnatën e mbrëmshme në fshatin Shtoj i Ri në Shkodër.

Tre persona kanë kryer një grabitje me armë, si dhe kanë dhunuar të zotin e shtëpisë, Gjergj Marinaj, 78 vjeç.

Mësohet se autorët kanë mundur të hyjnë nga dera e pasme e banesës dhe pasi kanë dhunuar e lidhur të moshuarin kanë marrë 850 euro dhe më pas janë larguar me shpejtësi.

Autorët kanë kërcënuar fillimisht me armë 65 vjeçaren Lenë Marinaj dhe më pas të zotin e shtëpisë e kanë lidhur tek këmbët për të mos lëvizur, ndërsa e kanë goditur në trup dhe kokë disa herë.

Pasi autorët janë larguar me kursimet e tyre çifti ka bërë denoncimin menjëherë në polici. Deri tani ende nuk ka asnjë informacion për identitetin e autorëve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akuza të rënda ndaj Mirela Kumbaros: Ndërhyrja abuzive e Ministres së Kulturës, ftesë pa firmë e vulë!
“Më jep 8 milionë lekë ose të publikoj fotot intime”, pas kërcënimeve ish i dashuri e pëson keq (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.011116027832031
array(1) { ["section"]=> string(104) "grabitje-me-arme-ne-mesnate-autoret-torturojne-te-zotin-e-shtepise-dhe-i-marrin-te-gjitha-kursimet-81394" }