Grabitjet në Rinas, 5 të arrestuarit nuk kanë sulmuar blindat me para

Publikuar tek: aktualitet, më 08:26 20-02-2017 Grabitjet në Rinas, 5 të arrestuarit nuk kanë sulmuar blindat me para

Policia vijon kërkimet për kapjen e të gjithë personave të perfshirë në grabitjen e blindave me para në rrugën e Rinasit.

Ndërkohë mësohet se 5 të arrestuarit nuk kanë qenë pjesë e grupit dhe nuk kanë sulmuar blindat m para.

Sipas 'TV Klan' ata kanë qenë në rolet e personave që dhanë informacion, vëzhguan blindat dhe ndërlidhësit me pjesën tjetër të grupit.

Bëhet me dije se nga hetimet e deritanishme Fation Xhyliu dhe Ditjon Memlika kanë dhënë informacion për lëvizjen e shumave të mëdha nga banka.

Ish-komandoja Naim Avdulaj pasi ka marrë informacion ka lajmëruar Admir Çerpjen, ky i fundit i arrestuar të premten në Dibër.

Sipas policisë i vetmi person që dyshohet të ketë marrë pjesë drejtpërdrejt në grabitje ka qenë Ernest Kupa i cili i ka mohuar të gjitha akuzat shkruan 'GSh'.

Po ashtu dyshohet të ketë marrë pjesë edhe Admir Murataj i cili është shpallur  në kërkim, ndërkohë që për hetuesit vijon të mbetet mister destinacioni i miliona eurove.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dita e tretë e protestës, ç'po ndodh sot nën çadrën e vendosur përballë kryeministrisë (Pamjet)
Sekuestrohen 31 kile drogë në 12 orë, arrestohen 5 persona (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010472059249878
array(1) { ["section"]=> string(74) "grabitjet-ne-rinas-5-te-arrestuarit-nuk-kane-sulmuar-blindat-me-para-69282" }