Grafiku që Voltana Ademi i tregoi Ramës, Shkodra totalisht e injoruar nga kryeministri

Publikuar tek: politike, më 17:08 07-03-2016 Grafiku që Voltana Ademi i tregoi Ramës, Shkodra totalisht e injoruar nga kryeministri

Kryeministri Edi Rama, ditën e sotme zhvilloi një vizitë në qytetin e Shkodrës ku paraprakisht u takua edhe me kryebashkiaken Voltana Ademi.

Ademi i tregoi kryeministrit në takimin me dyer të mbyllura një grafik të fondeve të zhvillimit të rajoneve përgjatë vitit 2014-2015 ku bie në sy injorimi i Shkodrës. Shkodra zë vetëm 1 % të grafikut të fondeve dhe është ekstremisht në disbalancë me rajonet e tjera.

Kryeministri u prit sot në Shkodër nga protestues të shumtë, banorë të zonave të prekura nga përmbytjet dhe ata të prekur nga ndërtimi i stadiumit të cilët i kërkuan Ramës dëmshpërblimet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096530914306641
array(1) { ["section"]=> string(91) "grafiku-qe-voltana-ademi-i-tregoi-rames-shkodra-totalisht-e-injoruar-nga-kryeministri-34478" }