Gramoz Ruçi përjashton nga Kuvendi Alimadhin: Punët me komunistët janë ndarë në ’44-ën. Ulu fatkeq ulu meqë mbron identitetin (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 10:46 24-09-2020 Gramoz Ruçi përjashton nga Kuvendi Alimadhin: Punët me komunistët janë ndarë në ’44-ën. Ulu fatkeq ulu meqë mbron identitetin (VIDEO) FotoMontazh: Ruçi - Alimadhi

Deputeti Adriatik Alimadhi është përjashtuar nga Kuvendi për seancën e sotme plenare, pasi nuk ka zbatuar rregulloren dhe ka bllokuar foltoren. Kryeparlamentari Ruçi i ka tërhequr disa herë vëmendjen dhe pas akuzave të ndërsjellta, i ka ndërprerë fjalën dhe ka shtyrë seancën për në orën 12.45.

“Ky vend, ky podium, për 30 vjet ka pasur deputetë që kanë folur fjalime nga më të ndryshmet. E filloj nga kryeministri.... (I ndërpritet fjala sepse nuk është për procedurë, sipas Ruçit)”, tha Alimadhi, duke mos pranuar të largohej nga foltorja. Ai e ka quajtur komunist Ruçin, ndërsa ky i fundit tha se “ato punë janë ndarë që në 44-ën.”

“Ulu ulu se s’është për procedurë. Edhe njeherë po të tërheq vëmendjen se ke bllokuar foltoren. Jam i lumtur me identitetin tim po ti duhet të jesh fatkeq për identitetin tënd. Po ulu. Ulu fatkeq ule. Meqë e mbron identitetin je fatkeq për identietin tënd”, i tha kryeparlamentarit Ruçi.

VIDEO:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011353015899658
array(1) { ["section"]=> string(135) "gramoz-ruci-perjashton-nga-kuvendi-alimadhin-punet-me-komunistet-jane-ndare-ne-44-en-ulu-fatkeq-ulu-meqe-mbron-identitetin-video-221477" }