Gramsh, Peqin e Cërrik, ja kandidatët e mundshëm për bashki

Publikuar tek: aktualitet, më 07:51 05-04-2015 Gramsh, Peqin e Cërrik, ja kandidatët e mundshëm për bashki

Për Bashkinë e Gramshit dhe Cërrikut rivaliteti për kandidimin në zgjedhjet e 21 qershorit është shumë i madh.

E megjithëse Qrku i Elbasanit thuajse i ka përcaktuar kandidatët për bashkitë, Gramshi dhe Cërriku synohen nga shumë kandidatë në një garë të fortë por emrat konkret kanë mbetur pezull. Ndërsa Për Peqinin, Partia Demokratike duket se do të kandidojë me kreun actual të komunës Pajovë, Albert Kreci, Partia Socialiste është emri i Sajmir Hasallës i propozuar nga PDIU.

Kandidatët për bashkitë janë:

Bashkia Gramsh

Koalicioni i Majtë/ Luljeta Dollani, Ilir Llapushi, Luan Kokla, Klodian Taçe, Dritan Bici dhe Zylyftar Çoku

Koalicioni i Djathtë/ Kastriot Zëre dhe Gramoz Guri

Bashkia Cërrik

Koalicioni i Majtë/ Dashamir Xhika, Astrit Xhelili, Agron Hysa dhe Kastriot Belshi

Koalicioni i Djathtë/ Qamil Boja dhe Servet Duzha

Bashkia Peqin

Koalicioni i Majtë/ Sajmir Hasalla (PDIU)

Koalicioni i Djathtë/ Albert Kreci

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mesazhi i bashkëshortes së kryekomisarit Lamaj: Do vijë dhe dita ime e fitores
Tiranë, makina përfundon buzë lumit Lanë, ndërron jetë kalimtarja e aksidentuar »
Article Logic
Execution time: 0.013654947280884
array(1) { ["section"]=> string(62) "gramsh-peqin-e-cerrik-ja-kandidatet-e-mundshem-per-bashki-7847" }