Gramshi ka një kryebashkiake: Kandidati i djathtë uron Luljeta Dollanin për fitoren

Publikuar tek: politike, më 16:00 22-06-2015 Gramshi ka një kryebashkiake: Kandidati i djathtë uron Luljeta Dollanin për fitoren

Mund të quhet një fushatë historike kjo e këtij viti, për nga qetësia që e karakterizoi. Kjo situatë e qetë, pasqyrohet edhe pas numrimit të votave në bashkinë e Gramshit.

Pas numrimit të të gjitha kutive dhe me nje diferencë prej rreth 2500 votash,  fituesja e koalicionit të majtë Luljeta Dollani u urua Dhe u përgëzua për fitoren nga kundërshtari i saj Kodhel Cala. Të dy kandidatët ndoqën hap pas hapi numrimin e kutive në pallatin e sportit ne Gramsh.

Pas daljes së rezultatit një shtrëngim duarsh dhe një duartrokitje për fituesen ishin gjestet që shënuan përfundimin e maratonës së numërimit të kutive për kandidatë bashkiakë. Në këto momente mo numërohen votat për këshill bashkiak.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010056972503662
array(1) { ["section"]=> string(88) "gramshi-ka-nje-kryebashkiake-kandidati-i-djathte-uron-luljeta-dollanin-per-fitoren-14341" }