Granit Xhaka habit tifozët shqiptarë, Kosovën dhe Shqipërinë i zëvendëson në këtë mënyrë

Publikuar tek: sport, më 16:54 03-10-2016 Granit Xhaka habit tifozët shqiptarë, Kosovën dhe Shqipërinë i zëvendëson në këtë mënyrë

Granit Xhaka është grumbulluar me Përfaqësuesen e Zvicrës për dy ndeshjet e radhës kundër Hungarisë dhe Andorrës, në kuadër të eleminatoreve të Botërorit 2018. Por postimi i tij i fundit në rrjetet sociale ka shkaktuar sërish debat brenda tifozerisë shqiptare.

“Mision i ri. Gati për skuadrën përfaqësuese për dy ndeshjet e radhës kundër Hungarisë dhe Andorrës”, shkruan Xhaka.

Ajo që ka çuditur tifozët shqiptarë të futbollistit është ‘hashtag-u’ që ai ka përdorur në fund. “Illyria”, shkruan Xhaka, ndërsa të shumtë janë ata që e konsiderojnë këtë përzgjedhje të futbollistit për Ilirinë, si shmangie (ndoshta i detyruar) për të përmendur Kosovën dhe Shqipërinë.

14580399_10209108132039519_1887542729_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025552988052368
array(1) { ["section"]=> string(93) "granit-xhaka-habit-tifozet-shqiptare-kosoven-dhe-shqiperine-i-zevendeson-ne-kete-menyre-54957" }