Granit Xhaka ka një dedikim emocionues për vëllain “kundërshtar”

Publikuar tek: sport, më 22:47 10-06-2016 Granit Xhaka ka një dedikim emocionues për vëllain “kundërshtar”

Emocionet e veçanta për ndeshjen e nesërme mes Shqipërisë dhe Zvicrës, intensifikohen edhe më shumë për shkak të përballjes si kundërshtarë të dy vëllezërve Granit dhe Taulant Xhaka.

Përballja historike ka qenë gjatë këtyre ditëve në vëmendje të mediave ndërkombëtare. Ndërsa vetëm disa orë përpara takimit në fushën e blertë, vëllai që mban veshur fanellën zviceriane ka një dedikim emocionues për vëllain e tij të kuqezi.

“Vëllai im, unë dhe ti kemi qenë gjithmonë të bashkaur pavarësisht çdo gjëje. Nesër do të jetë hera e parë që do përballemi në fushë si kundërshtarë dhe unë shpresoj që të jetë edhe e fundit, do t’i tregojmë botës që edhe pse jemi kundërhtarë për 90 minuta do të qëndrojmë të bashkuar siç vetëm vëllezërit dinë.

Një ndeshje nuk do të hyjë kurrë mes nesh as si miq, as si vëllezër. Të uroj shëndet dhe fat për ndeshjen e nesërme ti je dhe do të mbetesh modeli im”, shkruan Granit Xhaka.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.019199848175049
array(1) { ["section"]=> string(68) "granit-xhaka-ka-nje-dedikim-emocionues-per-vellain-kundershtar-43128" }