Granit Xhaka shuan çdo shpresë: Zvicra, një zgjedhje e shkëlqyer

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 22:05 25-05-2016 Granit Xhaka shuan çdo shpresë: Zvicra, një zgjedhje e shkëlqyer

Granit Xhaka ka shuar çdo shpresë të tifozëve shqiptarë se ai mund të bëhej pjesë e Përfaqësues së Kosovës pas pranimit të saj në UEFA dhe FIFA.

Në një prononcim pas firmosjes së kontratës me klubin anglez të Arsenalit, Xhaka ka theksuar se Zvicra ka qenë një zgjedhje e shkëlqyer për të, duke shtuar se tashmë ndihet i qetë.

“Kam bërë dy zgjedhje të shkëlqyera, njëra është Arsenali dhe tjetra Zvicra. Tashmë kam paqe në mendjen time”, është shprehur lojtari me origjinë shqiptare.

Deklaratës së Granit Xhakës i është bërë jehonë e madhe nga Federata Zviceriane e Futbollit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021275997161865
array(1) { ["section"]=> string(68) "granit-xhaka-shuan-cdo-shprese-zvicra-nje-zgjedhje-e-shkelqyer-41495" }