Gratë myslimane mblidhen në urën e “Westminster” në Londër, ky është mesazhi i madh që japin

Publikuar tek: bota, më 14:19 27-03-2017 Gratë myslimane mblidhen në urën e “Westminster” në Londër, ky është mesazhi i madh që japin

Dhjetëra gra, shumë prej tyre të veshura me shami, katër ditë sulmit terrorist në Londër, janë mbledhur në shenjë solidariteti për të dënuar krimin e tmerrshëm që tronditi botën.

Të veshura me ngjyrën blu, simbol i shpresës dhe paqes ato kanë formuar një zinxhir dhe kanë qendruar ashtu përreth 5 minuta përgjatë urës së "Westminster" për të kujtuar viktimat  e sulmit të 22 marsit.

 Me këtë gjest ato duan t’i tregojnë botës se ky veprim është një shenjë solidariteti dhe se myslimanët parimorë kurrsesi nuk pajtohen me të tilla akte.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kokainë në banane, arrestohen dy trafikantët e drogës (VIDEO)
La heroinën pas mbidozës së nëntë dhe u bë miliarder »
Article Logic
Execution time: 0.011193990707397
array(1) { ["section"]=> string(95) "grate-myslimane-mblidhen-ne-uren-e-westminster-ne-londer-ky-eshte-mesazhi-i-madh-qe-japin-73281" }