‘Grekët varrosën sot flamurin”, historiani i nxjerr me FOTO dhe EMRA: Kolonelët dhe gjeneralët e ‘Agimit të Artë’ në Bularat

Publikuar tek: aktualitet, më 15:41 08-11-2018 ‘Grekët varrosën sot flamurin”, historiani i nxjerr me FOTO dhe EMRA: Kolonelët dhe gjeneralët e ‘Agimit të Artë’ në Bularat

Historiani i njohur Arben Llalla ka publikuar, fotot e kolonelëve, gjeneralëve dhe nazistëve grekë të “Agimit të Artë”, siçi i quan ai të cilët ishin në Bularat gjatë zhvillimit të ceremonisë mortore të Kostandin Kacifës.

Llalla tregon me emra nacinalistët grekë që janë sot në Bularat.

Ndër të tjerë evidentohen Theodhoris Theodhoraqis, drejtues i lartë i sigurimit të partisë naziste Agimi i Artë, Koloneli grek Anestit Katsis, Gjenerali-Major i ushtrisë greke, eurodeputet i partisë naziste i Agimit të Artë, Eleftherios Sinadhinos.

Më tej historiani shprehet se grekët varrosën sot flamurin.

“Budallëqet e grekëve, varrosin flamurin. Por flamuri nuk varroset o të mjerë. Në asnjë vend të botës nuk varroset flamuri kombëtar, por kjo duhet të jetë shenjë e vetshkatërrimit të tyre...”, shkruan Llalla.

llalla.jpg

lalla.jpg

lalallaa.jpg

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093450546264648
array(1) { ["section"]=> string(125) "greket-varrosen-sot-flamurin-historiani-i-nxjerr-me-foto-dhe-emra-kolonelet-dhe-gjeneralet-e-agimit-te-arte-ne-bularat-140751" }