Greqi/ Pamje të frikshme nga zjarri në Loutraki, flakët i afrohen qytetit

Publikuar tek: aktualitet, më 22:56 14-09-2019 Greqi/ Pamje të frikshme nga zjarri në Loutraki, flakët i afrohen qytetit Pamje nga zjarri ne Loutraki, e shperndare nga Sherbimi Meterologjik i Greqise

Dhjetra zjarrfikës po punojnë për shuarjen e flakëve në qytetin turistik të Loutraki, 81 kilometra në perëndim të Athinës.

Zjarri ka shpërthyer pasditen e sotme, ndërsa nga foto e shpërndarë nga Shërbimi Meterologjik i Greqisë duket pamja e frikshme e flakëve të cilat i afrohen qytetit.

Mediat greke raportojnë se mbi 30 persona të shërbimit zjarrfikës janë në qytetin e Loutrakit, një helikopter që lëshon ujë nga ajri dhe dy avionë Pezetel, që po ndihmojnë në shuarjen e zjarrit.

69972618_2383027665084822_993927647874514944_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023010969161987
array(1) { ["section"]=> string(78) "greqi-pamje-te-frikshme-nga-zjarri-ne-loutraki-flaket-i-afrohen-qytetit-178468" }