Greqi/ Presidentja Sakellaropoulou uron rrobaqepësen shqiptare që dhuroi 600 maska në spitalin Grevena

Publikuar tek: rajon, më 16:11 31-03-2020 Greqi/ Presidentja Sakellaropoulou uron rrobaqepësen shqiptare që dhuroi 600 maska në spitalin Grevena

Presidenti i Greqisë Ekaterina Sakellaropoulou i ka telefononar pronares shqiptare së dyqanit për ta uruar atë për dhurimin e 600 maska në spitalin Grevena.

Kujtomë se Elona Agolli, pronare e dyqanit në Grevena, i ishte kundërpërgjigjur kërkesës së spitalit Grevena për të bërë 600 maska dhe madje kishte refuzuar t’i paguante ato kur zyrtarët e spitalit kërkuan një çmim për të bërë një urdhër pagesë..

Ndërsa, i duheshin nëntë ditë për të qepur 600 maskat që kanë një leckë të dyfishtë dhe një filtër special u qep midis tyre nga spitali.

Në një postim në Facebook, Presidenti i Republikës vëren se në këto kushte të papara nga pandemia e koronados gjejmë "ofertën vullnetare të përditshme".

“Rrobaqepësit e modave bëjnë maska, mësuesit vazhdojnë kurse online, bizneset ofrojnë mbështetje financiare dhe logjistike. Akte të tilla na japin një mundësi unike për të rimenduar vlerat tona njerëzore dhe mënyrën se si ne organizojmë marrëdhëniet tona personale, familjare dhe shoqërore ".

Këta janë shqiptarët në Greqi, ambasadëret e vertetë që përfaqësojnë Shqipërinë në vendin ku jetojnë. Shpëtim Zinxhira

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0083351135253906
array(1) { ["section"]=> string(108) "greqi-presidentja-sakellaropoulou-uron-rrobaqepesen-shqiptare-qe-dhuroi-600-maska-ne-spitalin-grevena-200799" }