Greqia 'lufton' me flakët, zjarrfikës e helikopterë në vendngjarje

Publikuar tek: rajon, më 06:58 22-07-2019 Greqia 'lufton' me flakët, zjarrfikës e helikopterë në vendngjarje

Një zjarr i madh ka përfshirë një zonë pas stadiumit Markopoulo, në Attica, Greqi.

Për lokalizimin e flakëve janë angazhuar 40 zjarrfikës, 16 automjete, dy helikopterë që hedhin ujë dhe një helikopter koordinues. Gjithashtu me makinat e tyre janë angazhuar edhe 10 vullnetarë me katër automjete.

Sipas zjarrfikësve, zjarri është përhapur me shpejtësisë sepse zona pas stadiumit ka bar të thatë dhe shumë mbeturina të grumbulluara.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036426067352295
array(1) { ["section"]=> string(70) "greqia-lufton-me-flaket-zjarrfikes-e-helikoptere-ne-vendngjarje-172915" }