Greqia me rekord të ri, mijëra të prekur dhe 5 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 20:35 30-10-2020 Greqia me rekord të ri, mijëra të prekur dhe 5 viktima nga Covid-19 në 24 orët e fundit (SHIFRAT)

Një tjetër rekord i ri është regjistruar sot në Greqi, pasi autoritetet njoftuan 1.690 raste të reja me koronavirus. 

Nga rastet e identifikuara 64 janë kontakte të personave të infektuar më parë, ndërsa 35 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.  

Tashmë numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 37.196, nga të cilat 55.2% janë burra. 4083 (11.0%) konsiderohen të lidhura me udhëtimet nga jashtë dhe 13107 (35.2%) lidhen me një rast tashmë të njohur.

Ndërkohë 5 shtetas nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin. Që nga fillimi i pandemisë 620 persona kanë humbur jetën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Wuhani ‘harron’ pandeminë, qyteti ‘pushtohet’ nga infermieret ZOMBI
Tjetër tragjedi për Turqinë, ndahet nga jeta politikani i njohur 3 herë kryeminisër (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.011764049530029
array(1) { ["section"]=> string(101) "greqia-me-rekord-te-ri-mijera-te-prekur-dhe-5-viktima-nga-covid-19-ne-24-oret-e-fundit-shifrat-225841" }