Greqia merr masa shtesë: 7 DITË KARANTINË për të gjithë pasagjerët që vijnë nga këto shtete, përfshi edhe Shqipërinë

Publikuar tek: rajon, më 18:09 22-01-2021 Greqia merr masa shtesë: 7 DITË KARANTINË për të gjithë pasagjerët që vijnë nga këto shtete, përfshi edhe Shqipërinë

Greqia shton masat kundër pandemisë së koronavirusit duke vendosur karantinën për të gjithë pasagjerët ndërkombëtarë.

Masat aktuale, ndër to edhe mbyllja e doganës së Kapshticës, janë shtyrë deri në 8 shkurt.

Ndërsa autoritetet greke bëjnë me dije se të gjithë pasagjerët që mbërrijnë nga fluturimet ndërkombëtare duhet të kryejnë 7 ditë karantinë në një shtëpi të caktuar prej tyre, apo në një rezidencë provizore greke, raporton newsbomb.al.

Pasagjerët gjithashtu duhet të kenë rezultat negativ të testit për Covid-19 si dhe të japin informacione për qëndrimin dhe lëvizjen. Gjithashtu Greqia ka pezulluar fluturimet nga disa shtete si Turqia dhe Spanja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dalin HARTAT, ja ku është zgjeruar Greqia me 12 milje, përfiton edhe zonë ekonomike shtesë
Kishin probleme me ligjin, tërhiqen nga gara 26 kandidatë për deputet (JA CILËS PARTI I PËRKASIN) »
Article Logic
Execution time: 0.013099908828735
array(1) { ["section"]=> string(121) "greqia-merr-masa-shtese-7-dite-karantine-per-te-gjithe-pasagjeret-qe-vijne-nga-keto-shtete-perfshi-edhe-shqiperine-236001" }