Greqia njeh Vulën Apostile të Shqipërisë, Bushati: Angazhim i përmbushur

Publikuar tek: barometri, më 08:30 28-02-2018 Greqia njeh Vulën Apostile të Shqipërisë, Bushati: Angazhim i përmbushur

Pasi Greqia vendosi të njohë Vulën Apostile të Shqipërisë, vjen dhe reagimi i ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati.

Në një status në facebook, Bushati shkruan se marrja e këtij vendimi nga Greqia, është tregues i qartë se dialogu Shqipëri-Greqi prodhon zgjidhje.

“Një angazhim i përmbushur dhe tregues i qartë se dialogu i njëmendtë Shqipëri-Greqi për çështje që kanë impakt për qytetarët tanë, prodhon zgjidhje! #PunaVazhdon”- shprehet ministri Bushati.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029000043869019
array(1) { ["section"]=> string(77) "greqia-njeh-vulen-apostile-te-shqiperise-bushati-angazhim-i-permbushur-111712" }