Greqia shtyn 5 muaj lejet e qëndrimit dhe ‘veveosit’

Publikuar tek: rajon, më 12:49 02-04-2020 Greqia shtyn 5 muaj lejet e qëndrimit dhe ‘veveosit’

Më në fund, Greqia ka shtyrë me 5 muaj afatin e aplikimit dhe lëshimit të lejeve të qëndrimit dhe "veveosit" për emigrantët shqiptarë të cilëve u kanë perfunduar afatet gjatë ditëve të krizës epidemiologjike te coronavirusit.

 

Njoftimi është publikuar së fundi në Fletoren Zyrtare të qeverisë greke.

Nëpermjet ketij akti administrativ merr zgjidhje problemi dhe ankthi për gjithë ata emigrantë të cilëve u skadonin lejet e qëndrimit gjatë këaj periudhe që janë në fuqi masat kundër Koronavirusit.

E.S.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012435913085938
array(1) { ["section"]=> string(57) "greqia-shtyn-5-muaj-lejet-e-qendrimit-dhe-veveosit-201044" }