Greqia solidarizohet me Francën, Bashkia e Athinës ndriçohet me ngjyrat e flamurit francez, Tirana ‘ngjyroset’ me flamurin turk

Publikuar tek: aktualitet, më 21:40 29-10-2020 Greqia solidarizohet me Francën, Bashkia e Athinës ndriçohet me ngjyrat e flamurit francez, Tirana ‘ngjyroset’ me flamurin turk

Bashkia e Athinës është solidarizuar me Francën pas ngjarjeve të rënda të ndodhura ditën e sotme, ku 3 persona humbën jetën pas një sulmi me thikë nga një 21 vjeçar mysliman.

Ky institucion është ndriçuar nga ngjyrat e flamurit francez, në shenjë mbështetje për popullin e Francës pas tragjedisë së ditës së sotme.

Ndërkohë Universiteti Politeknik në Tiranë është ndriçuar me ngjyrat e flamurit turk në krah të atij shqiptar, së bashku me urimin për 97-vjetorin e themelimit të Republikës së Turqisë.

Tensionet mes Turqisë dhe Francës kanë arritur kulmin pas deklaratës së Erdogan se presidenti francez Macron ka nevojë për psikiatër, ndërsa pritet të shtohen edhe më shumë pasi një i ri mysliman ditën e sotme vrau 3 qytetarë francezë në Nice.

8246a47e-649c-4857-9648-78bb9e057016_1.jpgdimarxeio.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E TRISHTË/ Ndërron jetë kompozitori i madh shqiptar AVNI MULA
Ndarja nga jeta e Avni Mulës, reagon Veliaj: Një nga pasuritë më të mëdha artistike të kombit tonë. Do t’i mungojë artit shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.012196063995361
array(1) { ["section"]=> string(130) "greqia-solidarizohet-me-francen-bashkia-e-athines-ndricohet-me-ngjyrat-e-flamurit-francez-tirana-ngjyroset-me-flamurin-turk-225721" }