Greva e studentëve në ’91, Berisha: Edhe vajza ime ka qenë…

Publikuar tek: politike, më 22:57 20-02-2018 Greva e studentëve në ’91, Berisha: Edhe vajza ime ka qenë…

Ish-kryeministri Berisha është i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” ku tregoi gjithçka, rreth protestës së studentëve për rrëzimin e shtatores së diktatorit Enver Hoxha. 

Berisha tregoi se para 27-vitesh, në grevë mori pjesë edhe edhe vajza e tij Argita.

“Edhe vajza ime ka qënë pjesë e grevës. Ajo më pyeti dhe unë i thashë shumë mirë. S'mund të ndodhte që të tjerët të futeshin dhe ajo jo. Ka ndenjur deri në momentin e fundit.”

Sakaq, u shpreh se nuk mund të konceptonte që të rinjtë e tjerë të ishin pjesë e grevës, dhe vajza e tij jo.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012977123260498
array(1) { ["section"]=> string(62) "greva-e-studenteve-ne-91-berisha-edhe-vajza-ime-ka-qene-110917" }