Greva në Ballsh, flet një prej naftëtarëve: Jemi 10 veta, vendi ku rrimë ka lagështirë! Duam plotësim100 përqind të kërkesave

Publikuar tek: aktualitet, më 08:42 30-09-2020 Greva në Ballsh, flet një prej naftëtarëve: Jemi 10 veta, vendi ku rrimë ka lagështirë! Duam plotësim100 përqind të kërkesave Nga greva

Një nga naftëtarët e Ballshit në grevë tha se askush nuk i ka dëgjuar kërkesat  dhe se vijojnë të jenë në grevë 10 persona.

Ndonëse janë 10 vetë në grevë ai tha se me to është i gjithë qyteti i Ballshit.

"Në momentin që ne po flasim, gjendja jonë shëndetësore është e qëndrueshme. Vendi ku jemi akomoduar ka pak lagështirë dhe nuk i kemi kushtet e nevojshme. Nuk kemi pasur asnjë komunikatë nga institucionet shtetërore. Jemi 10 veta. Në grevë ky është një numër simbolik. Në grevë është i gjithë qyteti i Ballshit. Ne kërkojmë plotësimin 100 përqind të kërkesave tona", tha një prej naftëtarëve për report tv.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011025905609131
array(1) { ["section"]=> string(128) "greva-ne-ballsh-flet-nje-prej-naftetareve-jemi-10-veta-vendi-ku-rrime-ka-lageshtire-duam-plotesim100-perqind-te-kerkesave-222189" }