Grezda në lupën e skuadrave italiane, projektohet lëvizja në Serie A

Publikuar tek: sport, më 19:26 13-10-2017 Grezda në lupën e skuadrave italiane, projektohet lëvizja në Serie A

Eros Grezda ishte lojtari më i mirë i kombëtares shqiptare në ndeshjen përballë Italisë.

Kjo paraqitje  e tij në nivele shumë të larrta nuk mund të kalonte pa një vëmëndje të shtuar nga ana e ekipeve italiane që kishin dërguar dhe “skautet” e tyre në “Loro Boriçi”. 

Gazeta italiane “Tuttomercatoweb”, në një shkrim të gjatë dhe të detajuar, ka shkruar për Grezdën duke e ngritur në piedestal djaloshin nga Gjakova që aktualisht luan te Osijek.

Eros Grezda ka luajtur për dy sezone me Lokomotivën e Zagrebit ku shënoi 14 gola, ndërkohë këtë verë ai u transferua tek Osijek, ku deri tani ka zhvilluar paraqitje shumë të mira.

“Tuttomercatoweb” thotë se skuadra që ka bërë hapa para në këtë aspekt më shumë është Krotone. Por  përveç Krotones jashtë garë nuk janë edhe shumë skuadra të tjera italiane që deri në Janar apo Qershor mund të paraqesin ofertat e tyre. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087261199951172
array(1) { ["section"]=> string(73) "grezda-ne-lupen-e-skuadrave-italiane-projektohet-levizja-ne-serie-a-95802" }