Grida Duma e Arben Ristani mbajnë rradhën pas derës së Lulzim Bashës. Duan të takojnë kryetarin. Sekretarja i nxjerr zbuluar

Publikuar tek: politike, më 12:28 28-12-2015 Grida Duma e Arben Ristani mbajnë rradhën pas derës së Lulzim Bashës. Duan të takojnë kryetarin. Sekretarja i nxjerr zbuluar

Lulzim Basha po mëson përditë se si t’i lërë vartësit të presin pas dere. Jo një, jo dy, as tre e katër, por plot 6.

Dhe nuk janë nga ato figurat e panjohura apo qytetarë të thjeshtë që kërkojnë të takojnë kryetarin e PD-së, por disa nga figurat e njohura të kësaj partie, siç është Arben Ristani, sekretar i Përgjithshëm, Grida Duma, kandidatja për Durrësin në zgjedhjet vendore, Nevila Xhindi, e cila ka punuar krahë për krahë me Bashën në bashki si nënkryetare, Iv Kaso, Valbona Mezini etj.

Nuk dihet pse Basha i ka lënë në këto kushte, duke pritur pas dere në këmbë, por ata kanë menduar edhe s’i ta vrasin kohën e gjatë që duhet të kalojë duke e pritur. Duma lexon gazetën në këmbë, Ristani e Kaso luajnë me celular, ndërkohë që sekretarja Mezini i nxjerr zbuluar, pasi mendon të bëjë një ''Selfie'' me ta në sfond, nga ku uron ‘’Gezuar Festat’’.

Mirë do të ishte, që në kësi rastesh, kur Basha është i superkërkuar në takime dhe koha nuk premton, t’u krijojë së paku kushte, duke u vendosur ndonjë kolltuk që ata ta presin gjatë, po së paku ulur.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0081138610839844
array(1) { ["section"]=> string(128) "grida-duma-e-arben-ristani-mbajne-rradhen-pas-deres-se-lulzim-bashes-duan-te-takojne-kryetarin-sekretarja-i-nxjerr-zbuluar-28711" }