Grida Duma e Arben Ristani mbajnë rradhën pas derës së Lulzim Bashës. Duan të takojnë kryetarin. Sekretarja i nxjerr zbuluar

Publikuar tek: foto-e-dites, më 00:55 29-12-2015 Grida Duma e Arben Ristani mbajnë rradhën pas derës së Lulzim Bashës. Duan të takojnë kryetarin. Sekretarja i nxjerr zbuluar

Lulzim Basha po mëson përditë se si t’i lërë vartësit të presin pas dere. Jo një, jo dy, as tre e katër, por plot 6. Dhe nuk janë nga ato figurat e panjohura apo qytetarë të thjeshtë që kërkojnë të takojnë kryetarin e PD-së, por disa nga figurat e njohura të kësaj partie, siç është Arben Ristani, sekretar i Përgjithshëm, Grida Duma, kandidatja për Durrësin në zgjedhjet vendore, Nevila Xhindi, e cila ka punuar krahë për krahë me Bashën në bashki si nënkryetare, Iv Kaso, Valbona Mezini etj.

Nuk dihet pse Basha i ka lënë në këto kushte, duke pritur pas dere në këmbë, por ata kanë menduar edhe s’i ta vrasin kohën e gjatë që duhet të kalojë duke e pritur. Duma lexon gazetën në këmbë, Ristani e Kaso luajnë me celular, ndërkohë që sekretarja Mezini i nxjerr zbuluar, pasi mendon të bëjë një ''Selfie'' me ta në sfond, nga ku uron ‘’Gezuar Festat’’. Mirë do të ishte, që në kësi rastesh, kur Basha është i superkërkuar në takime dhe koha nuk premton, t’u krijojë së paku kushte, duke u vendosur ndonjë kolltuk që ata ta presin gjatë, po së paku ulur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096330642700195
array(1) { ["section"]=> string(128) "grida-duma-e-arben-ristani-mbajne-rradhen-pas-deres-se-lulzim-bashes-duan-te-takojne-kryetarin-sekretarja-i-nxjerr-zbuluar-28763" }