Grida Duma i liron vendin të moshuarës në autobus

Publikuar tek: politike, më 12:10 25-05-2015 Grida Duma i liron vendin të moshuarës në autobus

Grida Duma duket se ka gjetur një mënyrë origjinale për të qenë sa më afër popullit të saj durrsak. Ajo ka hipur në linjën urbane të qytetit për t’ë bashkëbiseduar me qytetarët. Grida i ka liruar vendin  një të moshuare e cila e dëgjon me vëmendje kandidaten e PD teksa flet e ndërkaq një vajzë e stafit të saj mban shënime në një bllok. Duma ka arritur edhe në disa konkluzione nga ky udhëtim me autobus me linjën Porto Romano.

“Autobuzët mungojnë, nuk ka orare të shpeshta dhe orari është i kufizuar. Mungojnë abonetë në sasi të mjaftueshme dhe nuk ka mbulim në mjaft zona të qytetit dhe rrethinave. Sot qyteti mbulohet në rreth një të tretën e nevojës me shërbim transporti publik. Do ti dyfishojmë linjat e autobuzëve. Do të shtrijmë linja edhe atje ku nuk ka. Qyteti do të ofrojnë linja transporti publik me abone për studentët, me tarifa zero për invalidët dhe për fëmijët e shkollave po projektojmë një linjë të dedukuar vetëm për shkollat”, shkruan Duma.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0049700736999512
array(1) { ["section"]=> string(55) "grida-duma-i-liron-vendin-te-moshuares-ne-autobus-11919" }