Grida Duma sfidon kryeministrin dhe i nxjerr videon: Edi Rama ka gënjyer përsëri (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:34 22-01-2021 Grida Duma sfidon kryeministrin dhe i nxjerr videon: Edi Rama ka gënjyer përsëri (VIDEO) Fotomontazh Grida Duma dhe Edi Rama

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka publikuar një video ku pretendon se kryeministri Edi Rama ka gënjyer për shifrat e viktimave nga Covid-19.  

Duma i kërkon Ramës t’u japë llogari mijëra familjarëve që kanë humbur të afërmit nga koronavirusi.

Sipas saj, shifra 1296 viktima është shumë e ulët, pasi sipas përllogaritjeve të 'Monitor' që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 6 mijë shqiptarë më tepër se në 2019-ën. 

Statusi i plotë:

Rama gënjeu për numrin e njerëzve që vdiqën nga covid. Ai u tha mijëra familjeve që sot vajtojnë se të afërmit që humbën janë vetëm numra. @edirama dil përpara mijëra familjeve në zi, jep llogari.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Studimi TRONDITËS në Shqipëri: Vdekjet janë 5 herë më shumë se raportimet zyrtare në spitalet Covid
Plas sherri mes shqiptarëve në Spanjë, dy persona marrin plagë të rëndë, dy në pranga »
Article Logic
Execution time: 0.011644840240479
array(1) { ["section"]=> string(92) "grida-duma-sfidon-kryeministrin-dhe-i-nxjerr-videon-edi-rama-ka-genjyer-perseri-video-236005" }