Gruaja e paralizuar, e dëmtuar në tru humbet ndihmën nga qeveria, arsyeja do t'ju prekë

Publikuar tek: bota, më 21:32 18-09-2017 Gruaja e paralizuar, e dëmtuar në tru humbet ndihmën nga qeveria, arsyeja do t'ju prekë

Burri i një gruaje të paralizuar ka thënë se bashkëshortja e tij nuk merr ndihmë pasi humbi takimin.

Julie Rodger është me aftësi të kufizuara por mbështetjen më të madhe për të ecur përpara e ka gjetur nga bashkëshorti dhe familjarët.

Burri i saj humbi mundësinë që Julie të marrë ndihmë pasi harroi të shkojë në takim. Edhe pse e shpjegoi arsyen se ishte për shkak se po kujdesej për bashkëshorten, nuk u mor parasysh.

Përgjigja ndaj tij ishte se arsyeja nuk ishte mjaft e mirë dhe Julie nuk do të merrte mbështetje financiare.

Megjithatë një zëdhënës i mirë i departamentit po  e shqyrton rastin dhe shprehet se ka mundësi që Julia të marrë sërish ndihmë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vjedhja e telefonit, e pëson keq Emmanuel Macron
Zonja e moshuar mbush 111 vjeç, zbulon sekretin e jetëgjatësisë për herë të parë »
Article Logic
Execution time: 0.011543989181519
array(1) { ["section"]=> string(91) "gruaja-e-paralizuar-e-demtuar-ne-tru-humbet-ndihmen-nga-qeveria-arsyeja-do-t-ju-preke-92819" }