Gruaja e parë presidente e KE, Basha uron Von Der Leyen: Lajm i mirë dhe për Shqipërinë

Publikuar tek: politike, më 23:34 16-07-2019 Gruaja e parë presidente e KE, Basha uron Von Der Leyen: Lajm i mirë dhe për Shqipërinë Presidentja e re e KE, Ursula Von Der Leyen

Kryedemokrati Lulzim Basha uron presidenten e re të Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen, dhe thotë se me zgjedhjen e saj lajme të mira priten dhe për Shqipërinë.

'Urimet më të ngrohta për Presidenten e re të Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen. Gruaja e parë në drejtimin e Komisionit të BE është një lidere me besim të fortë në erat thelbësore europiane të lirisë, demokracisë, sundimit të ligjit dhe dinjitetit individual. Një lajm i mirë për BE dhe Shqipërinë!', shkruan Basha në urimin e tij në Twitter.

Ursula Von Der Leyen është e para presidente femër e Komisionit Europian pasi arriti të sigurojë 383 vota pro, pak më tepër se gjysma e anëtarëve të Parlamentit Europian. Ajo zëvendëson në këtë post Jean Claude Juncker dhe pritet të marrë postin e lartë në 1 nëntor.

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090889930725098
array(1) { ["section"]=> string(92) "gruaja-e-pare-presidente-e-ke-basha-uron-von-der-leyen-lajm-i-mire-dhe-per-shqiperine-172437" }