Gruaja e zhveshur sulmon Trump, ja veprimi që bën dhe fjalët me të cilat i drejtohet (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 22:11 17-01-2017

Një aktiviste e zhveshur ka sulmuar figurën prej dylli të Trump në një Muze në Madrid ndërsa forcat e sigurimit kanë ndërhyrë menjëherë. Aktivistja ka pozuar para figurës dhe ka marrë vëmendjen e fotografëve dhe vizitorëve.

Gruaja ka bërtitur “kapeni sistemin patriarkal për testikuj”  si dhe “kapeni atë vajzë për vagjinë”, fjalë të cilat Presidenti i Amerikës i kishte përdorur në një telefonatë që është përgjuar. Menjëherë kanë ndërhyrë forcat e sigurisë duke e tërhequr gruan dhe e nxjerrë jashtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fjalimi i Theresa May, shpalosen 12 pikat e Brexit
Vendimi i papritur i Obamës, i fal dënimin personit që i dha dokumentat Wikileaks »
Article Logic
Execution time: 0.011652946472168
array(1) { ["section"]=> string(95) "gruaja-e-zhveshur-sulmon-trump-ja-veprimi-qe-ben-dhe-fjalet-me-te-cilat-i-drejtohet-video-65832" }