Gruaja i vë flakën spitalit, i vonuan shërbimin mjekësor

Publikuar tek: bota, më 19:20 14-08-2018 Gruaja i vë flakën spitalit, i vonuan shërbimin mjekësor Foto ilustruese

Një grua është paraqitur në polici si autorja e zjarrit që përfshiu një spital në Ishujt Kanarie, në Spanjë.

Sipas Reuters, mbi 124 pacientë dhe 28 punëtorë u evakuuan nga një spitali të hënën natën, pas një zjarri të shkaktuar nga një i afërm i një personi që po merrte trajtim atje.

Fatmirësisht asnjë nga pacientët dhe stafi nuk morën lëndime, ndërsa godina u përfshi e gjitha nga flakët.

"Ajo që dimë është se dikush shkoi në polici dhe mori fajin për atë që ndodhi", tha drejtori i spitalit, Conrado Dominguez.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012049913406372
array(1) { ["section"]=> string(62) "gruaja-i-ve-flaken-spitalit-i-vonuan-sherbimin-mjekesor-131116" }